Vuelta

29. září 2017 v 13:44 | Motůrek |  Aktuality
Brdská Vuelta aneb Dálka s mloky
Po roční pauze, kdy tento hezký závod kolidoval s RO50 jsme se octli opět na startu v Černošicích. Karel vytvořil dvojici s Michalem Válou, já jel s Jitkou a Jirka aspoň jeden den s Chloopem. Navzdory předpovědím počasí jsme s chutí vyrazili na hřeben Brd, trasa byla krásná, proti minulým ročníkům těžší a počasí ideální. Kluci podle očekávání po prvním dnu vedli, ale tlačili se na ně ambiciózní Fabianovi Koně, obhájci loňského vítězství. Jirka s Chlupem a my jsme jeli v první pětce. Druhý den hrozil déšť, ale jelo se dobře, ač místy mrholení houstlo. Naštěstí jsme moc nebloudili, protože Jitka po mém trojím omylu v navigaci hned po startu poznala, že bude lepší, když se toho ujme. Takže se mi splnilo, že si jen pojedu na výlet a nebudu se muset o nic starat. Když už jsme se blížili k cíli a najížděli pod krutý kopeček, kde se láme chleba při Trans Brdy, Jitka si všimla na cestě něčeho, jak řekla, černýho se žlutými puntíky. Aha, tak jeď, já jdu fotit, řekl jsem jí a otočil kolo zpět. Mloka jsem totiž neviděl asi 20 let. Závod by tedy mohl mít nový název Dálka s mloky. Nakonec jsme ale tu dálku zdárně zdolali, zvítězili v kat. smíšených dvojic a Karel s Valinim vyhráli celkově. Spolupráce BBB a BHA tedy byla docela úspěšná. Mnozí závodníci cestou zpět kvůli dešti použili vlak, čímž si vykoledovali tisíce penalizačních minut. Organizátorům patří dík za krásný závod, nečekané kličky na trase, které i nám, znalým Brd, nedovolily nudu a naopak umožnily poznat krásná, zatím neznámá místa.
Závod z jiného soudku, vlastně půllitru nás čeká tuto sobotu, slavná Nepálská Pivní 40! Jak víte, velký vliv na výsledek má rychlost konzumace startovního a cílového piva, během něhož už a stále běží čas. Tak se mnozí závodníci předpíjejí místo předjíždění. Loni nejrychleji lokala vítězka Vendula. A tady bych si velmi rýpl do pořadatelů a Michala Vály, kterého mám jinak velmi rád, je skvělý cyklista a půjčil mi ženu na Brdskou Vueltu. Ale nedá se nic dělat! Dozvěděl jsem se, že při minulých ročnících mu bylo umožněno, jako skoro abstinentovi, pít pivo nealko a ještě z plechovky, aby nebylo vidět, kolik vypil. Já to vím,jen pár loků!! Tady se musím zeptat, co by Michal odpověděl na otázku, zda mohu na RO50 vynechat nejtěžší kopce z důvodu, že mi to na nich moc nejede. A také vím, co by mi odpověděl: ,, Motůrku, nevymýšlej blbosti a koukej šlapat!''. Proto důrazně žádám pořadatele Nepálské Pivní 40, aby důsledně dbali dodržování vlastních pravidel závodu a neulehčovali celebritám, které to zároveň nemají zapotřebí, trasu. Já kupříkladu strávil cumláním piva na startu i v cíli dlouhé minuty a byl jsem předpit několika jezdci. Doufám, že letos budou férové podmínky pro všechny, již trénuji metodu rychlolok. Tak na startu, přátelé.

Na závěr bych chtěl poblahopřát našemu dlouholetému členovi Karlovi k velmi kulatému životnímu jubileu, na které nevypadá!! Přesné číslo neřeknu, abych nezastrašil davy fanynek, kterými je tento excelentní cyklista a člověk díky svým výkonům obdivován a obletován. Všechno nejlepší Kájo! Ahoj, Motůrek. 9/ 2017
P.S.Odkazy na výsledky a fotky z Vuelty jsou pod minulým článkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chloop chloop | 4. října 2017 v 22:52 | Reagovat

Hezký jímavý článek Motůrku, níže Vám posílám mimo jiné mnou sepsané udání o tom, jak si Karel počíná na Brdmanově pařezu, když si ho neohlídáte:)

https://www.facebook.com/nejensovipribehy/posts/1688845457852068

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.