Rokycanské Krpály

13. března 2018 v 9:44 | Karel |  Aktuality


Rokycanské okruhy, Rokycanští patrioti a město Rokycany pořádají v sobotu 28.dubna 2018 III.ročník amatérského závodu horských kol - "ROKYCANSKÝ KRPÁLY ". 53 km dlouhý maraton se stoupáním téměř 1400 metrů je určen pro širokou veřejnost a zavede účastníky na všechny výrazné vrcholy v okolí Rokycan - Žďár, Hrádecký vrch, Kouklova hora, Konesův vrch, Kotel, Maršál a Čilina.
Těšit se můžete na jízdu v krásné krajině ( projedete dva přírodní parky, jednu přírodní rezervaci i část CHKO), náročné výjezdy, adrenalinové sjezdy, atraktivní lesní traily a pro zpestření nebude chybět nějaký ten kořen, kámen a voda… Pokud při jednání s vlastníky pozemků nevzniknou žádné problémy, bude trať letošního ročníku s menšími úpravami kopírovat trať loňského závodu. Definitivní podoba bude zveřejněna nejpozději 14.dubna 2018


Veškeré zázemí závodu je opět připraveno v příjemném areálu FC Rokycany. Zde proběhne slavnostní start a najdete zde velké parkoviště, prostor pro mytí kol, nově zrekonstruované WC i sprchy, úschovnu osobních věcí, dětské hřiště a restauraci. Bude zde i cíl závodu a slavnostní vyhlášení nejlepších. Hlavní sponzor letošního ročníku firma Decathlon si pro diváky i doprovod závodníků připravila Decathlon sportovní zónu, kterou naleznete rovněž v prostoru startu a cíle. Připravena zde bude půjčovna sportovního vybavení pro vaše děti - kola, koloběžky, in-line brusle, míčové hry, lukostřelba, aj. Ve sportovním areálu se rovněž nachází velmi kvalitní in-line dráha a krytý plavecký bazén. Přijeďte proto podpořit své závodníky, klidně i s vašimi ratolestmi a užijete si pěkný den. V Rokycanech se rozhodně nudit nebudete.


Propozice závodu:
Svojí účastí na akci všichni akceptují toto prohlášení a zároveň souhlasí s propozicemi závodu:
Jsem si vědom/a svého zdravotního stavu, obtížnosti trati a prohlašuji, že jsem schopen/a tento mtb závod absolvovat.
Jsem si vědom/a toho, že pořadatel neručí za materiální a zdravotní újmy účastníkům vzniklé, ani jimi způsobené (to se vztahuje i na jejich případný doprovod) .
Jsem si vědom/a toho, že závodu se účastním na vlastní nebezpečí.
Jsem si vědom/a toho, že závodu se mohu zúčastnit pouze na kole v odpovídajícím technickém stavu.
Kategorie závodu:
ženy (bez rozdílu věku) Ž1
muži 18 - 29 let M1
muži 30 - 39 let M2
muži 40 - 49 let M3
muži 50 + M4
smíšené dvojice MIX
Časový program závodu :
09:30 - 10.45 - prezentace
10:45 - 10:55 - předstartovní briefing
11:00 - slavnostní start
11:05 - ostrý start
15:30 - časový limit pro vyhlášení výsledků
15:45 - vyhlášení nejlepších v kategoriích, předání cen
16:00 - konec závodu
Přihlášky: ve formátu JMÉNO-PŘÍJMENÍ-DATUM NAROZENÍ-BYDLIŠTĚ (klub)-KATEGORIE zasílejte na e-mail: rokycanske.krpaly@seznam.cz
Zpětně obdržíte potvrzovací e-mail, ve kterém budete informováni o zápisu do startovní listiny a zároveň vyzváni k uhrazení startovného. Po připsání částky na účet pořadatele Vám bude e-mailem potvrzena platba a přiděleno startovní číslo. Pouze s přiděleným číslem lze absolvovat závod.
Muži se dle dosaženého věku v den konání závodu (28.4.2018) přihlásí do příslušné kategorie. Ženy mají jednu kategorii bez rozlišení věku.V případě, že se hlásíte i do kategorie smíšených dvojic, uveďte v e-mailové přihlášce obě kategorie (svojí věkovou např. M2 a společnou MIX, připište rovněž jméno závodníka/závodnice se kterým budete ve dvojici.
Uzávěrka přihlášek (připsání startovného na účet) je v pondělí 23.dubna 2018 ve 24:00 hodin. Z technických a organizačních důvodů bude počet startujících omezen na 100. Doporučujeme tedy zaslat přihlášku s dostatečným předstihem.
Startovné: 300,-Kč. Pro každého startujícího - guláš, pivo/limo, číslo se jménem, drobný dárek, parkoviště, sprchy s teplou vodou. Částka se platí za osobu a závod. Pokud se tedy přihlásíte do dvou kategorií, platíte jedno startovné.
Částku pošlete na č.účtu: 248894909/0300, jako VS uveďte datum narození ve formátu DDMMRRRR. Pro urychlení a lepší přehlednost při zpracování plateb napište do zprávy pro příjemce vaše Příjmení a Krpály.
Všeobecné info: hromadný start pro všechny kategorie, 1. km za doprovodným vozidlem ulicemi města, délka závodu stejná pro všechny kategorie (1 okruh), 3 nejlepší v kategorii smíšených dvojic budou určeni součtem dosažených časů ve svých kategoriích (dvojice s nejnižším součtem vyhrává).
Značení trati: v terénu červeno-bílé "mlíko", na silnici červeně nastříkané šipky doplněné písmenem "K", na nebezpečných místech a odbočkách tyto cedulky:

Ceny: pro 3 nejlepší v každé kategorii budou připraveny medaile + věcné ceny, pro vítěze v každé kategorii + pohár, pro absolutního vítěze + putovní pohár se jmény dosavadních vítězů a pro posledního závodníka (dojezd v časovém limitu) cena útěchy.
Pořádají: Rokycanští patrioti, Rokycanské okruhy a město Rokycany.
Hlavní pořadatel: Litera Vladislav t.č.:603818029.
Parkování: bezplatné v prostoru start/cíl.
WC,sprchy,šatny: bezplatné v prostoru start/cíl.
Ubytování: nezajištěno, každý si řeší individuálně ve městě Rokycany a okolí.

!!! Trasa závodu vede přírodními parky, přírodní rezervací a CHKO, proto je přísně zakázáno si trať zkracovat a vjíždět mimo vyznačené úseky. Porušením tohoto zákazu bude závodník vyloučen ze závodu !!!
Cyklistická helma pevně připnutá na hlavě je povinná po dobu trvání celého závodu!!!
Vzhledem k náročnosti některých úseků na trati se doporučuje sjednat individuální úrazové připojištění.
Závodník je v případě odstoupení ze závodu nebo zranění povinen tuto skutečnost neprodleně nahlásit pořadatelům na trati nebo hlavnímu pořadateli na telefon 603818029.
Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu a dbát pokynů všech pořadatelů na trati.
Závodník je povinen se chovat šetrně k životnímu prostředí a neodhazovat odpadky.
Závodník na trati nesmí blokovat jiného závodníka, během závodu je nutné dodržovat zásady fair-play.
Zaplacené startovné se při neúčasti nevrací (je však možné za sebe poslat náhradníka).
Věcné ceny, poháry a medaile budou předávány pouze osobně, v místě a v čase tomu před startem určeném. Nevyzvednuté ceny do ukončení závodu propadají pořadateli.
V případě mimořádných událostí si pořadatel vyhrazuje právo úpravy tratě nebo časového harmonogramu. O změnách budou závodníci informováni na webových stránkách a FB pořadatele nebo před samotným startem závodu.
Každý účastník souhlasí s pořízením a následným zveřejněním obrazové dokumentace v mediích. Pořadatel se zavazuje, že veškerá osobní data nebudou poskytnuta třetí osobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Motůrek Motůrek | 17. března 2018 v 9:27 | Reagovat

Odemčení Brd 24.3 2018 sraz u Nepálu. Upřesnění bude v článku zítra.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.